Bez kategorii

Co należy wziąć pod uwagę przy wyborze koloru przewodniego wesela?

Coraz więcej par młodych decyduje się na urządzenie wesela w konkretnym kolorze przewodnim. W tym kolorze są zaproszenia, winietki, dekoracje sali weselnej itd. Jeden kolor przewodni sprawia, że wystrój sali weselnej będzie doskonale współgrać z suknią panny młodej i dekoracjami kwiatowymi. Co wziąć pod uwagę przy wyborze odpowiedniego koloru przewodniego? Mamy dla Was kilka wskazówek.

Z pewnością dobrze byłoby dostosować kolor przewodni wesela do pory roku. Jeśli bierzecie ślub wiosną, możecie zdecydować się np. na fiolet. Dekoracje w tym kolorze będą świetnie współgrać z bukietami bzu. Przed podjęciem decyzji warto skonsultować się z florystką, która podpowie, jakie kwiaty są dostępne w danym okresie roku. Pomijając kwestie estetyczne, warto pamiętać o tym, że koszt dekoracji z kwiatów sezonowych jest niższy.

Kolejna istotna kwestia to dostosowanie koloru przewodniego do wystroju sali weselnej. Zazwyczaj sale weselne urządzone są na tyle neutralne, że można zdecydować się na dowolny kolor dodatków. Pamiętajcie, że tylko dodatki mają być utrzymane w wybranym przez Was kolorze przewodnim. Księga gości, poduszka na obrączki, winietki, dekoracje samochodu – m.in. o te elementy chodzi. Kolor przewodni to tylko dodatek do tradycyjnej bieli.

Przed podjęciem decyzji co do koloru przewodniego wesela warto zastanowić się także nad tym, jakie skojarzenia konkretny kolor wywołuje, co może oznaczać. Przykładowo, zielony uchodzi za kolor nadziei, dodatki w odcieniach pomarańczowego są bardzo energetyczne, kolor niebieski wywołuje spokój, a złoty sprawia wrażenie przepychu.

Niezależnie od tego, jaki kolor finalnie wybierzecie, nie powinniście zostawiać tego na ostatnią chwilę. Przed przygotowaniem dekoracji ślubnych w danym kolorze, na pewno będziecie chcieli zamówić jeszcze próbki. Może się okazać, że dany kolor na konkretnym materiale nie wygląda tak, jak się spodziewaliście. Warto zatem z pewnym wyprzedzeniem pomyśleć o wystroju sali weselnej, kolorowych akcentach na zaproszeniach, winietkach i dekoracji samochodu, którym para młoda pojedzie do ślubu.

Chcemy podkreślić, że sala weselna w Restauracji Agora jest kolorystycznie neutralna i można w niej stosować dowolne kolory.