Bez kategorii

Jak stworzyć listę gości weselnych?

Pary, które rozpoczęły przygotowania do ślubu i wesela, muszą liczyć się z tym, że czeka je skomplikowane przedsięwzięcie. Wybranie daty i miejsca, zaproszenie gości, zadbanie o dekoracje sali weselnej, odpowiednie menu oraz atrakcje dla gości – to tylko część zadań związanych z organizacją przyjęcia weselnego.

Dość skomplikowanym zadaniem przyszłej pary młodej jest stworzenie listy gości. Co należy wziąć pod uwagę? Postaramy się odpowiedzieć na to pytanie w naszym artykule.

Na początek powinniście zastanowić się nad tym, ile osób chcecie zaprosić. Wiadomo, że inaczej będzie wyglądało komponowanie listy gości weselnych w przypadku kameralnego przyjęcia, inaczej natomiast, gdy planujecie duże wesele. Na to, ile osób możecie zaprosić, mają wpływ także Wasze możliwości finansowe oraz powierzchnia wymarzonej sali weselnej.

Kogo zaprosić na wesele? To pytanie zadaje sobie wiele młodych par. Wbrew pozorom odpowiedź nie jest taka prosta. Często pary młode rezygnują pod naciskiem starszych krewnych z zaproszenia swoich bliskich znajomych na rzecz dalszych członków rodziny. Kto zatem powinien znaleźć się na liście gości weselnych? Najlepiej byłoby zacząć od przygotowania listy wszystkich osób, które chcielibyście lub powinniście zaprosić. Później warto ustalić konkretne kryteria wyboru i wykreślić z pierwotnej listy osoby, które ich nie spełniają.

Możecie przykładowo postanowić, że na swój ślub i wesele zaprosicie wyłącznie osoby, z którymi utrzymujecie faktyczne relacje. W praktyce oznacza to często rezygnację z zaproszenia znajomych, z którymi urwał się kontakt lub krewnych, których widzieliście ostatni raz kilkanaście lat temu. Pamiętajcie, że wesele to Wasz dzień. Nie musicie zapraszać nikogo jedynie z obowiązku.

Przy tworzeniu listy gości weselnych powinniście zastanowić się także nad tym, czy zaprosicie dzieci. Coraz częściej młode pary rezygnują z zapraszania na wesele najmłodszych. Oczywiście to, kogo zaprosicie, jest Waszym wyborem, pamiętajcie jednak, że niektórzy rodzice mogą poczuć się urażeni, jeśli dostaną zaproszenie bez swoich pociech. Niezależnie od tego, jaką decyzje podejmiecie, pamiętajcie, że dotyczy ona wszystkich par z dziećmi.