Bez kategorii

Jak zapraszać na wesele? Kilka porad da młodych par

Chyba każda młoda para potwierdzi, że samo przygotowanie listy gości weselnych jest dość skomplikowane. Jeśli jednak przebrniecie przez to niełatwe zadanie, ustalając, z którymi członkami rodziny i przyjaciółmi chcecie świętować swój ślub, musicie jeszcze zaplanować zakup odpowiednich zaproszeń. Wbrew pozorom uprzejme zapraszanie gości weselnych wcale nie jest takie proste. W naszym wpisie postaramy się podpowiedzieć Wam, na co zwrócić uwagę w kontekście zaproszeń ślubnych.

Bardzo ważna jest estetyka i treść zaproszeń. To akurat nie ulega wątpliwości! Już na etapie zakupu zaproszeń warto mieć jakąś wizję dekoracji sali weselnej i po prostu dopasować zaproszenia do winietek, menu itd. Warto zadbać o to, by zaproszenia wyglądały naprawdę elegancko – obecnie można bez problemu zlecić druk spersonalizowanych zaproszeń. Nie ma już potrzeby wybierać tradycyjnych druków, które trzeba by ręcznie wypełniać danymi gości.

Zaproszenia powinny zawierać nie tylko informację na temat terminu ślubu i miejsca, w którym ma się odbywać przyjęcie weselne. Zadbajcie o komfort gości i nie zapomnijcie także o informacjach na temat ewentualnego przewozu lub zakwaterowania. Planujecie zaprosić gości z daleka? W takim razie dobrym pomysłem byłoby umieszczenie na zaproszenie wskazówek dotyczących dojazdu, a nawet wydrukowanie małych mapek. Tym sposobem pokażecie gościom, że rzeczywiście zależy Wam na ich obecności.

Jeśli chcecie mieć pewność, że Wasze zaproszenia odpowiada ślubnemu savoire vivre’owi, zacznijcie od zaadresowania kopert. W przypadku zaproszeń dla par należy podać imię i nazwisko każdej zaproszonej osoby. Jeśli natomiast jedno zaproszenie przeznaczone jest dla całej rodziny, możecie zaadresować je zbiorczo np. rodzina Nowaków. Oczywiście jak najbardziej można wymienić także każdą zaproszona osobę na kopercie.

Bardzo ważny jest termin wręczania zaproszeń ślubnych. Najczęściej przyjmuje się, że goście powinni otrzymać zaproszenia na 8-12 tygodni przed weselem. Na pewno nie warto zwlekać z zapraszaniem uczestników przyjęcia – pamiętajcie, że większość z nich musi się odpowiednio przygotować do wesela. Chodzi tutaj chociażby o kwestie urlopowe, opiekę nad dziećmi, zwierzętami, zakup prezentów itd.