Jak zorganizować baby shower?

Baby shower, przyjęcia dla przyszłych mam, które organizowane są w ostatnich miesiącach przez narodzeniem dziecka, to stosunkowo nowy zwyczaj, który jednak szybko zyskuje wielu zwolenników. Baby shower zwyczajowo organizuje się w trzecim trymestrze ciąży. To czas, kiedy myśli się już dość intensywnie do skompletowaniu wyprawki dla dziecka oraz urządzeniu pokoju dziecinnego.

Baby shower, zwany także „bocianowym” albo „brzuszkowym” to impreza, której uzrądzeniem od początku do końca zajmują się krewne i przyjaciółki przyszłej mamy. Organizatorki muszą znaleźć odpowiedni lokal na baby shower, zadbać o poczęstunek i zadbać o zwyczajowe zabawy. Oczywiście nie można zapomnieć o prezentach dla przyszłej mamy! Z okazji baby shower ciężarne obdarowywane są zwyczajowo różnymi drobiazgami, które mogą przydać się niemowlęciu.

Warto zatroszczyć się o odpowiednie dekoracje. Z reguły wykorzystuje się kolorowe smoczki, grzechotki itd., które jednoznacznie kojarzone są z niemowlętami. Jeśli znana jest płeć dziecka, można pokusić się o dekoracje w odcieniu różu lub błękitu. Stałym elementem przyjęć tego rodzaju są pieluszkowe torty. Tort taki można wykonać samodzielnie z pieluszek i akcesoriów dla niemowląt albo kupić gotowy. Tego typu „torty” to znakomity prezent dla oczekiwanego dziecka.

Gdzie zorganizować baby shower? W przypadku przyjęć kameralnych można je oczywiście urządzić w mieszkaniu jednej z organizatorek. Jednak zdecydowanie lepszym rozwiązaniem, zwłaszcza jeśli w przyjęciu biorą udział także i dzieci, jest po prostu wynajęcie sali w restauracji. Atutem tego rozwiązania jest także fakt, że od razu można uzgodnić menu.

Szukają Państwo może odpowiedniego lokalu na organizację baby shower we Wrocławiu? W takim razie zachęcamy do skorzystania z oferty naszej restauracji. Restauracja Agora ma doświadczenie w organizowaniu zarówno dużych imprez firmowych i weselnych, jak i kameralnych przyjęć. Naszym atutem jest korzystne położenie lokalu. Zadbamy o odpowiednie dekoracje sali, które będą pasować do okazji, pomożemy w doborze odpowiedniego menu.