Bez kategorii

Jakich błędów wystrzegać się przy organizacji jubileuszu firmowego?

Zorganizowanie niezapomnianego jubileuszu firmowego nie należy do łatwych zadań. Trzeba znaleźć odpowiednie miejsce na imprezę, ustalić listę gości, menu, zaplanować jakieś oryginalne atrakcje firmowe. Warto zadbać o to, aby cała impreza przebiegała bez zarzutu, ponieważ uczczenie kolejnego jubileusz przedsiębiorstwa to znakomity sposób na ugruntowanie jego wizerunku na rynku.

Przy organizacji jubileuszu firmowego można popełnić sporo błędów. Podpowiemy Ci, czego szczególnie warto unikać, jeśli zależy Ci na tym, aby wszystko poszło po Twojej myśli.

Przede wszystkim nie zwlekaj z przygotowaniami imprezy do ostatniej chwili. Jubileusz firmowy to zwykle event na szeroką skalę. Stąd też jego organizacja wymaga przygotowania drobiazgowego planu i efektywnej współpracy pomiędzy osobami odpowiedzialnymi za poszczególne obszary. To jeszcze nie wszystko. Nie odkładając przygotowań na ostatnią chwilę, będzie mógł dograć wszystkie szczegóły i do tego będziesz miał dość czasu, aby rozejrzeć się za najkorzystniejszymi ofertami.

Kolejny błąd, który możesz popełnić, to nieprzemyślana lista gości. Nie zapominajmy o tym, że uroczysty jubileusz firmowy to bardzo dobry moment, aby podziękować partnerom i kontrahentom firmy. Warto dodać ich do listy gości. Na jubileusz firmowy dobrze byłoby zaprosić osoby, które w jakiś sposób przyczyniły się do sukcesu przedsiębiorstwa. Nie wysyłaj zbyt późno zaproszeń. Po pierwsze goście mogą mieć w podanym terminie inne zobowiązania, po drugie niektórzy mogą poczuć się zlekceważeni, jeśli zaproszenie dostaną zbyt późno.

Zadbaj o odpowiednie atrakcje dla gości. Sama tylko kolacja to błąd. Na pewno zależy Ci na tym, aby goście eventu na dłużej zachowali go w pamięci. Nie co dzień firma świętuje swój jubileusz, dlatego warto zadbać o jego oprawę. Z wyprzedzeniem należy przygotować scenariusz tego rodzaju eventu. Jeśli czujesz, że to zadanie Cię przerasta, możesz zawsze podjąć współpracę z doświadczonym event managerem, który będzie w stanie kompetentnie doradzić także w kwestii atrakcji dla gości.