Bez kategorii

Menu na event firmowy. Jakie przekąski wybrać?

Choć posiłek nie jest głównym celem eventu firmowego, zróżnicowane menu odgrywa tu wielką rolę. Należy zadbać o jakość przekąsek i dostosować menu względem okazji oraz miejsca organizacji.

Jak wybrać menu na event?

Menu na imprezie firmowej powinno być równie zróżnicowane, jak sami uczestnicy wydarzenia. Należy więc zadbać o przekąski dla alergików, wegetarian, miłośników potraw mięsnych i amatorów słodkości. Z pewnością konieczne są także napoje, zarówno ciepłe, jak i zimne. Oprócz standardowych napojów, powinny pojawić się opcje bezalkoholowe i bezkofeinowe.

Słodkie przekąski i kawa to idealne połączenie, lecz nie należy przesadzać z ich serwowaniem. Podczas eventów firmowych popularnością cieszą się zwłaszcza przekąski wytrawne. Warto zadbać o kilka ekstrawaganckich dodatków, chociażby z zawartością owoców morza. Istotna jest także forma podania. Odmienne potrawy serwowane są podczas bankietów organizowanych na sali, inne natomiast warto podawać w plenerze.

Przekąski czy ciepłe dania?

W czasie bankietu wszystko jest dozwolone, należy jednak przy tym zadbać o jakość i umiar. Sprawdzą się również ciepłe dania, w tym rozgrzewające zupy. Należy pamiętać również o tak zwanych przekąskach do ręki. To idealna propozycja ze względu na cel eventu, a więc zacieśnianie relacji biznesowych. Posiłki to wyłącznie dodatek! Tego typu koreczki sprawdzą się również podczas eventów w plenerze. Podczas organizacji tego typu imprez zazwyczaj rezygnuje się ze sztućców bądź ogranicza je do minimum.

Gdy chodzi o sam typ posiłków, warto wziąć pod uwagę charakter wydarzenia. Postawić na nowoczesne przekąski wg. przepisów kuchni świata, a może lepiej sprawdzą się tradycyjne rozwiązania? Być może zbliża się konkretne święto, jak Boże Narodzenie czy Wielkanoc. Taka okazja zazwyczaj rozwiązuje wszelkie problemy z ustalaniem menu.

Organizację eventu warto powierzyć profesjonalistom, by nie narazić firmy na negatywne opinie. Firma eventowa z długoletnim i szerokim doświadczeniem to najlepszy wybór.