Niskobudżetowe atrakcje weselne

Wszyscy wiemy bardzo dobrze, że wesele to nie tylko poważne przedsięwzięcie organizacyjne, ale także duży wydatek. Nie zawsze pary młode są w stanie sfinansować takie popularne atrakcje jak pokazy barmańskie czy pirotechniczne. Jednak to wcale nie oznacza, że przy mniejszym budżecie musicie rezygnować ze wszystkich atrakcji dla gości. Przygotowaliśmy dla Was zestawienie atrakcji weselnych na każdą kieszeń.

Ciekawą atrakcja, która na pewno zainteresuje zaproszonych, będzie kącik z Waszymi zdjęciami. Wystarczy, że znajdziecie stare zdjęcia i włożycie je w dekoracyjne ramki. Można zacząć już od zdjęć z dzieciństwa obu świeżo upieczonych małżonków i skończyć na wspólnych zdjęciach. Z przygotowaniem takiej atrakcji nie powinno być problemu, ostatecznie większość z nas ma mnóstwo zdjęć na komputerze, które czekają na wydrukowanie.

Alternatywą dla tradycyjnego kącika ze zdjęciami pary młodej jest prezentacja multimedialna dokumentująca ich wspólną historię. Przygotowanie takiej prezentacji to nic trudnego, zresztą na pewno znajdziecie znajomego, który chętnie Wam pomoże. W trakcie wesela możecie taką prezentację pokazać gościom za pomocą rzutnika.
Innym interesującym rozwiązaniem jest niestandardowy pierwszy taniec pary młodej. Możecie przygotować nietypowy układ albo wykorzystać w Waszym tańcu akcenty humorystyczne – taki pierwszy taniec na pewno na dłużej utkwi w pamięci gości. Wiele inspiracji do oryginalnego pierwszego tańca możecie znaleźć w Internecie. Inną możliwość stanowią specjalnie przygotowane układy taneczne dla większej liczy osób. Wraz z przyjaciółmi, którzy lubią tańczyć, możecie przygotować układy znane z teledysków i filmów. Jeśli dodatkowo zadbacie o odpowiednią stylizację, Wasi goście na pewno będą zachwyceni.

Popularną i niezbyt drogą atrakcją jest karaoke. Możecie jako para młoda zaprezentować swoje talenty wokalne, a także zaangażować do zabawy gości. Wystarczy tylko znaleźć odpowiednie podkłady muzyczne z linią melodyczną. Podczas wesela możecie także puszczać bańki mydlane lub coraz popularniejsze lampiony szczęście -to będzie miła niespodzianka dla gości.