Bez kategorii

Organizacja wesela – kilka istotnych drobiazgów

Chyba każdy z nas zna powiedzenie, że diabeł tkwi w szczegółach. Bardzo często niezbyt istotne z pozoru drobiazgi decydują o tym, czy dane przedsięwzięcie zakończy się sukcesem. Tak wygląda sytuacja również w przypadku organizacji wesela. Wiemy bardzo dobrze, że podstawą jest wybór odpowiedniej sali weselnej, znalezienie zespołu muzycznego i ustalenie menu. Jednak jest wiele innych szczegółów, które wpłyną na to, jak Wasze wesele zapamiętają goście.

Na pewno warto zwrócić uwagę na dekorację sali weselnej. To od tego, jak udekorowana będzie sala weselna, zależy pierwsze wrażenie, jakie odniosą Wasi goście. Oczywiście możecie postawić na oryginalne dekoracje, jednak także i bezpieczna klasyka się sprawdzi. Dobrym rozwiązaniem są gustowne dekoracje kwiatowe – ten szczegół warto z wyprzedzeniem omówić z florystką.

Zadbajcie o dokładne wyjaśnienie dojazdu do sali weselnej! Jeśli zapraszacie gości z innego miasta, pewnie nie będą znali podanego przez Was adresu. Oczywiście obecnie to nie problem, ponieważ większość osób skorzysta po prostu z systemu nawigacyjnego. Jeśli jednak zapraszacie także starsze pokolenie, warto do zaproszenia dołączyć małe wydrukowane z Internetu mapki.

Kolejnym miłym gestem, który na pewno docenią Wasi goście weselni, są karty menu na stole. Chyba każdy z nas ma świadomość, że dania, które zaserwuje kuchnia na weselu, mają bardzo duży wpływ na to, jak bawią się goście. Wielu zaproszonych chciałoby wiedzieć, jakich potraw mogą spodziewać, aby np. zrezygnować z niezbyt lubianego dania na rzecz innego, serwowanego nieco później. Jeśli zdecydujecie się na karty menu dla gości, dobrze byłoby zwrócić uwagę na ich estetykę. Także i menu można ozdobić motywem przewodnim wesela.

Istotny jest właściwy dobór upominków dla gości. Oczywiście można postawić na zwyczajowe opakowanie z ciastem. Jednak coraz częściej młode pary stawiają na bardziej oryginalne rozwiązania. Są to chociażby nalewki w małych buteleczkach, małe słoiczki z miodem, zestawy ziół i inne tego typu drobiazgi z etykietą przypominającą dzień ślubu pary młodej.