Profesjonalny animator dla dzieci na weselu. Czy warto?

Zapraszać dorosłych wraz dziećmi czy bez nich? To pytanie zadaje sobie wiele par młodych, które akurat kompletują listę gości. Jeśli zdecydujecie się na zaproszenie dorosłych z dziećmi, możecie mieć pewność, że nikogo nie urazicie. Faktem jest, że wielu rodziców nie wyobraża sobie uczestnictwa w imprezie rodzinnej, na którą ich dziecko nie zostało zaproszone. Dobrym rozwiązaniem jest zatrudnienie animatora dla dzieci.
Zasadniczo typowe wesele to impreza dla dorosłych. W praktyce oznacza to, że dzieci często się po prostu nudzą. Tylko raz na jakiś czas grane są piosenki dla najmłodszych. Tymczasem animator może wypełnić najmłodszym czas ciekawymi zabawami i grami. Dzieci się nie nudzą, a ich rodzice mogą bawić się w gronie innych dorosłych, nie martwiąc się o dzieci.
W przypadku większych wesel zaleca się zatrudnienie dwóch animatorów dla dzieci. Dlaczego to takie ważne? Jeden z animatorów może organizować czynne zabawy w wydzielonym miejscu, drugi natomiast może towarzyszyć dzieciom, które bawią się z dorosłymi na sali weselnej. Pary młode, które zdecydują się na zaproszenie rodziców z dziećmi, mogą zdecydować się na dodatkowy stół na sali weselnej właśnie dla najmłodszych. Także przy stole dzieciom mogą towarzyszyć animatorzy, odciążając tym samym rodziców.
Czy dzieci nie będą się nudzić podczas zabaw zorganizowanych przez animatorów? W zasadzie nie ma takiego ryzyka. Warto zaznaczyć, że profesjonalni animatorzy nigdy nie podchodzą schematycznie do swoich zadań. Zabawy są tak dobierane, aby pasowały do wielkości grupy oraz wieku dzieci. Warsztaty plastyczne, gry integracyjne, malowanie twarzy (bardzo popularne) – to jedynie niektóre z popularnych rozrywek dla dzieci.
Pary młode, które zdecydowały się na zatrudnienie animatorów na swoim weselu, powinny poinformować o tym swoich gości z wyprzedzeniem. Większość rodziców będzie zachwycona, że ich dzieci mogą liczyć na dobrą zabawę pod okiem osoby, która zapewni im opiekę. Jednego możecie być pewni – dobry animator na Waszym weselu to gwarancja kreatywnej rozrywki dla małych gości.