Bez kategorii

Ślub i wesele bez stresu. Czy to możliwe?

Dzień ślubu to jeden z najważniejszych dni w naszym życiu. Nic zatem dziwnego w tym, że tak wiele osób chce, aby miał on odpowiednią oprawę. Organizacja ślubu i wesela nie zalicza się do prostych zadań. Nawet, jeśli zdecydujecie się na urządzeni stosunkowo skromnego przyjęcia weselnego, musicie nastawić się na kompleksowe przygotowania. Jak zorganizować ślub i wesele bez stresu?

Przede wszystkim zacznijcie planować z wyprzedzeniem. Dotyczy to wyboru sali weselnej, zespołu weselnego, dekoracji, sukni ślubnej, fotografa itd. Jeśli będziecie z tym zwlekać do ostatniej chwili, może się okazać, że usługodawcy, z którymi pierwotnie chcieliście współpracować, mają już zajęte terminy w dzień Waszego ślubu.

Podczas samego wesela bardzo ważne jest właściwe usadzenie gości. Przynajmniej kilka dni przed planowaną imprezę warto zaplanować, jak będą siedzieć goście. Jeśli wiecie o jakichś konfliktach pomiędzy znajomi lub członkami rodziny, zadbajcie o to, by skonfliktowane osoby nie siedziały obok siebie. Jeśli jednak z różnych przyczyn będzie to niemożliwe, warto wymienione osoby indywidualnie poprosić o powściągliwe zachowanie w trakcie wesela.

Niezadowoleni goście to problem, którego chciałaby uniknąć każda młoda para. Zapewnijcie im odpowiednie rozrywki podczas wesela. Podstawa to pyszne jedzenie i muzyka. To jednak nie wszystko. Możecie z dj-em lub zespołem weselnym ustalić, jakie zabawy weselne mają się odbyć w trakcie przyjęcia. Doskonałym rozwiązaniem są dodatkowe atrakcje. Pokazy tańca, fotobudka, pokazy barmańskie, możliwość odpoczynku w altanie lub na tarasie – te i wiele innych atrakcji zapiszą się na długo w pamięci Waszych gości.

Sam dzień ślubu jest z zasady bardzo stresujący. Do tego dochodzi fakt, że wielu gości, zwłaszcza tych z daleka, będzie wydzwaniać do pary młodej z pytaniami o dojazd. Tego możecie łatwo uniknąć – oddajcie telefony zaufanym osobom, które w Waszym imieniu odpowiedzą na pytania gości i pomogą im znaleźć kościół lub salę weselną. Istotne jest tylko to, aby były to osoby zorientowane w sytuacji, które będą w stanie odpowiedzieć na nurtujące gości pytania.