Bez kategorii

Ślub i wesele w środku tygodnia – plusy i minusy tego rozwiązania

Tradycyjnie śluby i wesela odbywają się w soboty. Obecnie jednak coraz więcej par decyduje się na zorganizowanie swojego wielkiego dnia w środku tygodnia. Czy warto faktycznie zaplanować wesele w tygodniu? Są argumenty za i przeciw weselu w środku tygodnia. W naszym wpisie postaramy się omówić pokrótce najważniejsze zalety i wady tego rozwiązania.

Ślub i wesele w środku tygodnia to możliwość, jaką biorą pod uwagę pary, które nie chcą czekać zbyt długo na zaślubiny. Jeśli młodej parze zależy na konkretnej sali weselnej i konkretnym zespole, musi się ona liczyć z długim czasem oczekiwania na wesele – nawet 2-3 lata. To bynajmniej nic zaskakującego. Ostatecznie liczba sobót jest ograniczona. A tymczasem, wybierając dzień w środku tygodnia, możecie bez problemu zorganizować Wasze przyjęcie weselne niemalże w dowolnym terminie.

Kolejnym argumentem przemawiającym za weselem w środku tygodnia są niższe koszty jego organizacji. Wiele sal weselnych oraz podwykonawców weselnych oferuje bardziej korzystne ceny w środku tygodnia. A to bynajmniej nie wszystko. Filmowcy, fotografowie weselni, floryści, zespoły weselne dysponują zazwyczaj wolnymi terminami w tygodniu. W praktyce oznacza to, że jak najbardziej możecie z niezbyt długim wyprzedzeniem zarezerwować usługi nawet najbardziej rozchwytywanego podwykonawcy.

Niestety ślub w środku tygodnia ma też pewne wady. Trzeba liczyć się z tym, że liczba odmów ze strony zaproszonych może być wyższa. Nie każdy będzie mógł wziąć urlop w konkretnym dniu. Poza tym w przypadku gości z daleka problematyczna mogłaby okazać się sama podróż – przy większych odległościach niejednokrotnie potrzebny jest dodatkowy dzień wolnego na same dojazdy.

W środku tygodnia rzadko kiedy jest możliwość urządzenia hucznego wesela do białego rana. I tym razem trzeba liczyć się z zobowiązaniami gości, którzy najczęściej nie mogą sobie pozwolić na zarywanie nocy w tygodniu. Jeśli jednak planujecie kameralne przyjęcie, które z założenia ma nie trwać do rana, środek tygodnia jest bardzo dobrym rozwiązaniem.