Bez kategorii

Ślub i wesele zimą. Dlaczego warto?

Wesela organizowane są najczęściej od wiosny do wczesnej jesieni. Sprzyjające warunki pogodowe są w tym przypadku jednym z najważniejszych argumentów przemawiających za urządzeniem przyjęcia weselnego właśnie w tym stosunkowo ciepłym okresie. Wiele par z góry odrzuca możliwość zorganizowania wesela zimą. Czy jednak słusznie? W naszym artykule chcielibyśmy przedstawić Wam kilka argumentów za ślubem w zimie.

Zacznijmy od dość przyziemnych powodów, aby wziąć ślub właśnie zimą. Przede wszystkim macie większe szanse na wybranie daty, która będzie Wam w pełni odpowiadać. Z racji tego, że terminy zimowe nie są tak oblegane, nie musicie na wybraną salę weselną czekać roku czy nawet dwóch, jak to bywa w sezonie ślubnym. Nawet, jeśli zależy Wam na organizacji ślubu w 2-3 miesiące, nie powinno to być większym problemem.

Łatwiej znajdziecie także fotografa, kamerzystę, dj-a albo zespół weselny z wolnym terminem. W sezonie letnim nie ma takiej dowolności, często pary młode muszą po prostu decydować się na usługodawców, którzy akurat mają dowolny ternie, a nie na tych, z którymi faktycznie chcieliby podjąć współpracę. Zimą wielu fotografów, kamerzystów i dj-ów weselnych ma wolne terminy. Co więcej, często oferują niższe ceny niż w sezonie ślubnym.

Kolejnym atutem wesela w zimie jest fakt, że można zdecydować się na wyjątkowe dekoracje sali weselnej. Zamiast tradycyjnych dekoracji kwiatowych możecie postawić na powycinane z papieru śnieżynki albo dekoracje z gałęzi świerczyny, szyszek, można użyć także sztucznego śniegu. Takie zimowe dekoracje na pewno zrobią niesamowite wrażenie na Waszych gościach.

Zimą możecie zaskoczyć uczestników wesela nietypowymi atrakcjami. Romantyczne ognisko, kulig albo rzeźbienie w lodzie – to tylko niektóre z zimowych atrakcji weselnych, które na pewno długo pozostaną w pamięci Waszym gościom.

Dodatkowym plusem ślubu zimą jest fakt, że możecie zorganizować naprawdę nietuzinkową sesję plenerową. Zwłaszcza, jeśli akurat będzie śniegu pod dostatkiem. Bardzo efektowne mogą być zdjęcia w górach. Ale także w innych rejonach możecie wykorzystać zimową aurę do zrobienia naprawdę pięknych zdjęć upamiętniających Wasz wielki dzień.