Bez kategorii

Wesele 2020/2021, czyli najnowsze trendy ślubne

Organizujesz wesele w sezonie 2020/2021? Zatem z pewnością chcesz poznać najnowsze trendy ślubne. Jak zaaranżować salę weselną? Jakie dekoracje weselne wybierać?

Ślub 2020/2021 – postaw na naturalne dekoracje

W tym sezonie królują kwiaty! Nie chodzi jednak o klasyczne stylizacje kwiatowe. Pojawiają się w tym względzie nowości. Hitem są kwiatowe ścianki i naturalne dekoracje zwisające. Należy sięgać głównie po wiązanki sezonowe i uzupełniać je o zielone trawy różnego typu. Wbrew pozorom, wśród traw odnaleźć można okazy naprawdę interesujące. Ich uzupełnieniem są urokliwe gałązki, które są elementem ścianki i dekoracji sufitu, lecz znajdują się także na stołach. Dopełnieniem gałązek, traw i kwiatów powinny być zwisające elementy dekoracyjne. Wśród nich wyróżnić można zarówno modne już od dłuższego czasu napisy papierowe, jak też innowacyjne ozdóbki. Te ostatnie to chociażby niewielkie bukiety kwiatów w szklanych fiolkach z wodą, a także światełka, żarówki Edisona czy wstęgi.

Wszystko to przywodzi na myśl stylistykę rustykalną. Jednakże, przy współpracy z doświadczoną firmą dekoracyjną, wcale nie musi tak być! Sezonowe trawy i kwiaty mogą bowiem przybrać najróżniejszą formę, nie mówiąc już o ogromie gatunków do wyboru. Oczywiście, wiele zależne jest od pory roku, w której wesele ma się odbyć. Zdecydowanie większy wybór kwiatów dostępny jest w środku lata, nie zaś wiosną czy u schyłku gorących dni. Niebanalne znaczenie ma także dobór dekoracji uzupełniających. Bukiety w ozdobnych słoikach kojarzą się jednoznacznie ze stylistyką rustykalną, natomiast wiązanki w wysokich wazonach czy kryształowych flakonach zaprezentują się szczególnie stylowo. Zatem trendy przewidują zarówno aranżacje rustykalne, jak i boho czy glamour.

Sezon ślubny 2020/2021 – menu i atrakcje

W sezonie ślubnym 2020/2021 kwiaty pojawią się również menu! Popularne stają się bowiem torty dekorowane jadalnymi kwiatami. Ponadto, szczególnie istotna jest różnorodność dostępnych opcji. Nie chodzi tylko o dostosowanie menu względem potrzeb wegetarian i alergików – ta kwestia pozostaje bez zmian. Należy jednak zapewnić dodatkowe atrakcje, jak chociażby słodki stół czy tak zwany drinkbar. Te propozycje wydają się wypierać tradycyjne atrakcje, takie jak płonący dzik czy stół wiejski.

Ponadto, integralną częścią każdego wesela stają się dodatkowe atrakcje – ciężki dym, fajerwerki czy świetlne dekoracje w najróżniejszych konfiguracjach. Oferta dotycząca wspomnianych atrakcji jest zarazem na tyle szeroka, by każda Para Młoda mogła z łatwością dobrać rozwiązanie idealne dla siebie. Zatem na weselu w stylu glamour warto postawić na ciężki dym, na zabawie w typie boho sprawdzają się zimne ognie, a na nowoczesnym przyjęciu odpowiednie będą dekoracje światłem.

Jakie dekoracje ślubne wybierzesz? Ten wybór należy tylko do Was – Państwa Młodych. Warto kierować się własnym gustem, choć z pewnością porady ekspertów okażą się nieocenione, gdy chodzi o samą organizację.