Wesele bez alkoholu. Jak je zorganizować?

Jeszcze kilkanaście lat temu nikt nie wyobrażał sobie wesela bez mocnego alkoholu. Chyba każdy słyszał o popularnym sposobie przeliczania ilości alkoholu na gościa, tzn. min. 0,5 l wódki na osobę. Z czasem zmieniło się trochę podeście do alkoholu na imprezach, zaczęto organizować wesela z lżejszymi alkoholami…a nawet zupełnie bez alkoholu. Ta drugie rozwiązanie ciągle jeszcze wzbudza sporo emocji. Czy wesele bez alkoholu to dobry pomysł?

Jeśli z jakiegoś powodu zdecydujecie się na organizację wesela bez alkoholu, wcale nie musicie rezygnować ze zwyczajowego toastu. Możecie przecież postawić na bezalkoholowe zamienniki. Zresztą podczas całego przyjęcia można serwować piwa, a także eleganckie wina bezalkoholowe. Zwłaszcza ten drugi napój może być pewnym zaskoczeniem dla Waszych gości, ponieważ jest on stosunkowo nowym produktem na rynku. Warto jednak zaznaczyć, że wina bezalkoholowe to w zasadzie zwykłe wina, z których usunięto alkohol. W praktyce oznacza to, że mają typowy smak i aromat.

Wesele bez alkoholu może być bardzo udane. Warto jednak pomyśleć o atrakcjach dla gości, dzięki którym impreza będzie dla nich zajmująca. Dobra muzyka i pyszne menu to kwestie oczywiste. Wiele par młodych obawia się, że podczas imprezy bez alkoholu parkiet będzie świecił pustkami. Wcale tak nie musi być! Wystarczy tylko poszukać dj-a weselnego, który specjalizuje się w obsłudze imprez bezalkoholowych i wie, jak zachęcić do zabawy nawet najbardziej opornych gości.

A jakie inne atrakcje są godne polecenia? Dobrym pomysłem jest fotobudka z licznymi akcesoriami – to atrakcja dla gości w każdym wieku. W pobliżu można zresztą zostawić album, w którym goście mogą wklejać swoje zdjęcia z imprezy z dedykacją dla nowożeńców.

To, że na weselu nie ma alkoholu, nie oznacza, że trzeba zrezygnować np. z pokazu barmańskiego lub w ogóle wynajęcia barmana, który przygotowywałby pyszne drinki dla gości. Bezalkoholowe wesele to świetna okazja, aby spróbować koktajli owocowych, warzywnych lub bezalkoholowych wersji popularnych drinków. Ciekawym pomysłem może okazać się także bar lemoniadowy, który będzie serwował lemoniadę arbuzową, pomarańczową, limonową lub o innym owocowym smaku.