Wybór dekoracji kwiatowych na wesele. O czym musisz poinformować florystkę?

Wszyscy wiemy doskonale, że wesele wymaga wielu przygotowań. Między innymi trzeba zadbać o prezencję sali weselnej. Standardem są dekoracje kwiatowe. Obecnie pary młode coraz częściej decydują się na zatrudnienie profesjonalnych florystów, którzy dbają o to, by finalny efekt zachwycał gości. O czym należy poinformować florystkę, aby przygotowane przez nią dekoracje kwiatowe spełniły swoją rolę?

Przede wszystkim musisz określić, gdzie odbywa się wesele. To bardzo ważne, bo dekoracje powinny być dopasowane do konkretnej sali. Chodzi o to, aby bukiety kwiatowe były spójne z salą, jej wystrojem, aby wręcz uzupełniły walory lokalu. Jeśli wybrana przez Ciebie florystka nie miała okazji przygotowywać dekoracji dla danego lokalu, warto się z nią tam wybrać, by ustalić szczegóły.

Na to, jakie dekoracje będą w ogóle możliwe do przygotowania, ma wpływ data ślubu. Florystka będzie w stanie od razu poinformować Cię, jakie kwiaty są dostępne w danym sezonie. My ze swej strony zachęcamy Cię do wyboru dekoracji z pięknych kwiatów sezonowych, które są po prostu tańsze niż kwiaty importowane specjalnie na zaplanowaną uroczystość.

A skoro mowa już o kosztach – na początku współpracy z florystką musisz określić, przynajmniej w przybliżeniu, budżet na dekoracje kwiatowe. Ustalając budżet już na początku, zdecydowanie możesz ułatwić prace florysty, który będzie mógł przygotować dekoracje odpowiadające Twoim preferencjom i mieszczące się w danym przedziale cenowym. Zakłada się, że około 8% całego budżetu weselnego trzeba przeznaczyć na kwiaty – to kwota, która pozwoli na przygotowanie pięknych i jednocześnie praktycznych dekoracji.

Nie zapominajmy o kolorach przewodnich oraz stylu wesela. To bardzo ważne, bo kwiaty, nawet jeśli nie będą utrzymane dokładnie w kolorze przewodnim, powinny jednak do niego pasować. Na pewno chciałabyś uniknąć sytuacji, w której kwiaty wyraźnie „gryzą się” z pozostałymi dekoracjami sali weselnej. Jeśli zależy Ci na tym, aby Twoje wesele było utrzymane np. w stylu rustykalnym, glamour albo jeszcze innym, poinformuj o tym florystkę. To zaprocentuje lepiej dobranymi dekoracjami.